خانه آموزش سابلیمیشن چیست ؟
سابلیمیشن چیست ؟

سابلیمیشن چیست ؟

سابلیمیشن چیست ؟سابلیمیشن چیست ؟[/caption]

دستگاه سابلیمشن

 

سابلیمیشن چیست ؟ این سوالی است که شاید این روزها زیاد در گوگل سرچ می شود و از آنجایی که شاید به گوش شما هم کلمه سابلیمیشن خورده باشد امروز می خواهیم در این خصوص توضیحاتی در سایت آرتا چاپ بدهیم تا برای همه شما عزیزان ابهامی در این مسئله باقی نماند .

سابلیمیشن (Sublimation)  یک کلمه انگلیسی است که معنا و ترجمه آن به زبان فارسی تصعید می شود . اما مفهوم کلمه سابلیمیشن چیست ؟

به چاپ سابلیمیشن ، چاپ حرارتی نیز گفته می شود . چون در این نوع چاپ از حرارت و فشار کمک می گیریم . چاپ سابلیمیشن  بر روی اجسام مختلف با جنس های مختلف انجام می شود . مثلا برای چاپ بر روی تی شرت می توان از چاپ سابلیمیشن استفاده کرد.  برای چاپ بر روی لیوان ، چاپ روی کلاه ، چاپ روی قاب گوشی ، چاپ روی پارچه و … می توان از چاپ سابلیمشن استفاده کردد . دستگاه چاپ سابلیمیشن در ابعاد و اشکال مختلف موجود است که هر کدام با توجه به مورد مصرف آن فرق می کند . مثلاً دستگاه چاپ روی لیوان با دستگاه چاپ روی تی شرت متفاوت است .

کاغذ سابلیمیشن

 

روش چاپ سابلیمیشن به این صورت است که ابتدا چاپ بر روی کاغذ سابلیمیشن انجام می شود و سپس در دستگاه سابلیمیشن که در عکس زیر آن را مشاهده می کنید قرار داده می شود و حرارات دستگاه چاپ سابلیمیشن باعث می شود پرینت انجام شده بر روی محصول مورد نظر منتقل شود . توجه داشته باشید این پرینت می بایست بصورت Mirror  بر روی کاغذ باشد . در تنظیمات پرینتر برای پرینت کردن عکس یک گزینه ای به اسم Mirror  وجود دارد که باعث می شود عکس بصورت آینه بر روی کاغذ پرینت شود و زمانی که ما آن چاپ را با دستگاه سابلیمیشن  بر روی تی شرت یا سایر محصولات انتقال می دهیم چاپ بدرسی نمایش داده می شود .

 

 

 

به این مطلب امتیاز بدهید

5 / 0
[ 0 رای ]

نظرات کاربران


  • اطلاعات شما نزد آرتاچاپ | سابلیمیشن محفوظ میماند
  • فارسی بنویسید و از نوشتن به‌صورت فینگیلیش خودداری کنید