پرس حرارتی و جوهر اورجینال کره ای

سابلیمیشن چیست ؟

سابلیمیشن چیست ؟سابلیمیشن چیست ؟

دستگاه سابلیمشن

سابلیمیشن چیست ؟

سابلیمیشن چیست ؟ این سوالی است که شاید این روزها زیاد در گوگل سرچ می شود و از آنجایی که شاید به گوش شما هم کلمه سابلیمیشن خورده باشد امروز می خواهیم در این خصوص توضیحاتی در سایت آرتا چاپ بدهیم تا برای همه شما عزیزان ابهامی در این مسئله باقی نماند .

سابلیمیشن (Sublimation)  یک کلمه انگلیسی است که معنا و ترجمه آن به زبان فارسی تصعید می شود . اما مفهوم کلمه سابلیمیشن چیست ؟

به چاپ سابلیمیشن ، چاپ حرارتی نیز گفته می شود . چون در این نوع چاپ از حرارت و فشار کمک می گیریم . چاپ سابلیمیشن  بر روی اجسام مختلف با جنس های مختلف انجام می شودتقریبا هر جسمی که تحمل فشار و حرارت را داشته باشد و سطح آن طوری باشد که داخل قالب دستگاه قرار گیرد . مثلا برای چاپ بر روی تی شرت می توان از چاپ سابلیمیشن استفاده کرد.  برای چاپ بر روی لیوان ، چاپ روی کلاه ، چاپ روی قاب گوشی ، چاپ روی پارچه و … می توان از چاپ سابلیمشن استفاده کردد . دستگاه چاپ سابلیمیشن در ابعاد و اشکال مختلف موجود است که هر کدام با توجه به مورد مصرف آن فرق می کند . مثلاً دستگاه چاپ روی لیوان با دستگاه چاپ روی تی شرت متفاوت است .

جوهر سابلیمیشن نصبت به حرارت حساس است و هنگام حرارت دیدن شروع به بخارشدن میکند و چون همزمان  با حرارت داده شده فشار نیز وارد میشود بخار جوهر راه فراری ندارد تا در هوا پخش شود درنتیجه داخل تاروپود پارچه و یا زیر لعاب کوتینگ سابلیمیشن که از قبل روی محصولات خام سابلیمیشن زده شده نفوذ میکند.

درکل چاپ سابلیمیشن انتقال جوهر از طریق فشار و حرارت همزمان است

 

چاپ سابلیمیشن چیست؟چاپ سابلیمیشن چیست؟[/caption]

 

روش چاپ سابلیمیشن به این صورت است که ابتدا چاپ بر روی کاغذ سابلیمیشن انجام می شود و سپس در دستگاه سابلیمیشن که در عکس زیر آن را مشاهده می کنید قرار داده می شود و حرارات دستگاه چاپ سابلیمیشن باعث می شود پرینت انجام شده بر روی محصول مورد نظر منتقل شود . توجه داشته باشید این پرینت می بایست بصورت Mirror  بر روی کاغذ باشد . در تنظیمات پرینتر برای پرینت کردن عکس یک گزینه ای به اسم Mirror  وجود دارد که باعث می شود عکس بصورت آینه بر روی کاغذ پرینت شود و زمانی که ما آن چاپ را با دستگاه سابلیمیشن  بر روی تی شرت یا سایر محصولات انتقال می دهیم چاپ بدرسی نمایش داده می شود .

دستگاه های چاپ سابلیمیشن بصورت تک کاره و چند کاره تولید میشوند که تک کاره ها معمولا دستگاه های نیمه صنعتی و صنعتی بوده و دستگاه های چند کاره سابلیمیشن برای کارهای خانگی و کارهای تعداد کم استفاده میشوند.

بهترین و شناخته شده ترین برند در دستگاه های تک کاره چاپ سابلیمیشن برند SiLver و در دستگاه های چند کاره سابلیمیشن برند photousa هستند.

که دارای کارت گارانتی و CD آموزشی نیز هستند.

دستگاه سابلیمیشن اتوماتیک

در بالا دستگاه پرس نیمه اتوماتیک مارک SiLver را ملاحظه میکنید.

چاپ سابلیمیشن چیست؟چاپ سابلیمیشن چیست؟

دستگاه فوق نمونه دستگاه چند کاره چاپ سابلیمیشن با برند photo usa بوده و دارای گارانتی و CD آموزشی تصویری است.

چاپ سابلیمیشن چیست؟چاپ سابلیمیشن چیست؟ 

دستگاه فوق نمونه دستگاه طرح چند کاره است.

 

 چاپ حرارتی چاپ سابلیمیشن چاپ سابلیمیشن چیست ؟ دستگاه چاپ سابلیمیشن چیست ؟ سابلیمیشن سابلیمیشن چیست  چاپ حرارتی چاپ سابلیمیشن چاپ سابلیمیشن چیست ؟ دستگاه چاپ سابلیمیشن چیست ؟ سابلیمیشن سابلیمیشن چیست  چاپ حرارتی چاپ سابلیمیشن چاپ چاپ حرارتی چاپ سابلیمیشن چاپ سابلیمیشن چیست ؟ دستگاه چاپ سابلیمیشن چیست ؟ سابلیمیشن سابلیمیشن چیست  چاپ حرارتی چاپ سابلیمیشن چاپ سابلیمیشن چیست ؟ دستگاه چاپ سابلیمیشن چیست ؟ سابلیمیشن سابلیمیشن چیست  چاپ حرارتی چاپ سابلیمیشن چاپ سابلیمیشن چیست ؟ دستگاه چاپ سابلیمیشن چیست ؟ سابلیمیشن سابلیمیشن چیست

قبلی
فندک بنزینی سابلیمیشن
بعدی
مگنت سابلیمیشن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست